A gyerekek között mindig fényesnek érzem magam, mindig elvarázsolnak.......és azért remélem, hogy én is egy kicsit őket. :)))
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. május 5., szombat
2011. október 4., kedd
2011. október 3., hétfő
Kukoricahaj, kukoricabajusz
A kukorica jellegzetes bajuszából, "hajából" már a csuhészedés során érdemes gyűjteni. Könnyen töredezik, ezért szárítás után gondos tárolást igényel. Én úgy szoktam a babák fejére kötözni a hajat.
Nem szívesen használok ragasztót, hiszen hajdanán is kötözéssel oldották meg a gyerekek.
Bajusz helyettesítésére a hobbiboltokban, kertboltokban, vasboltokban kapható kenderkóc is kiválóan megfelel.
Szép munkát, jó játékot kívánok Nektek!
2011. szeptember 20., kedd
2011. június 19., vasárnap
Pétfürdő
Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az. (...) A nagy találkozások, a lélek közeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő.
2010. december 6., hétfő
2010. november 23., kedd
Még mindig angyalok
Közületek már mindenki tudja, hogy az angyalokkal barátságban vagyok, de ez a gombócos..... különösen kedves számomra.
Akik már személyesen találkoztak velem..................azok tudják is, hogy miért. :)))
2010. november 21., vasárnap
2010. november 10., szerda
Köpeny
" Mosolyog az Úr -,ma jók vagyunk, sok földi angyalt lát......
A szerepeken túl, csak álmodunk,
egy boldog estén át."
2010. október 28., csütörtök
Különleges angyal
Amit az ember magára hagy, amivel nem törődik, az bekoszolódik... Ez a lelkünkkel is így van. És a kosz a koszt vonzza. Sötét gondolat a sötétséget, félelem a félelmet, hiúság a hiúságot, önzés az elvakultságot és a halált. Amire hangolod magad, azt fogadod magadba. Annak leszel médiuma, eszköze, tettestársa és megvalósítója. Ez a törvény a láthatatlan világra is vonatkozik. Jó pillanatainkban angyalok vannak körülöttünk. Ha nem is látjuk, de érezzük őket.
2010. október 26., kedd
2010. október 16., szombat
Íme az eredmény
Elég érdekes színre sikerült.
Szerintetek ez milyen színű????
Milyen jó, hogy kipróbáltam ezzel a virággal a festést, mert a fonalakra vonatkozólag találunk irodalmat, de csuhéra nem .
Gyűjtögetem is az anyagot, mert valahogy megszerettem a festegetés műfaját. :)))
Ui: Most is rotyog a műhelyben a hagymás-diós festőlé.
+ egy kis Betlehem is.
2010. október 7., csütörtök
Így dolgozom mostanában
Sokat szöszmötölök, de élvezem.
Jó a melegben üldögélni................közben hangoskönyvet hallgatni, s a rengeteg angyal társaságát élvezni.
Jó nekem így. :)))
Szombaton Spanyolországba és Portugáliába szállnak az angyalkák és a betlehemek.
“Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.”
(Müller Péter: Szeretetkönyv)
2010. szeptember 26., vasárnap
2010. szeptember 20., hétfő
2010. szeptember 7., kedd
Csuhétündér
" Szeretek úgy nézni a világra, hogy közben apró jelekből felfedezem, ahogy a természet minden teremtményéhez, s különösen a növényekhez, egy-egy sajátos tündérszerű lény kapcsolódik."
Ahogy a kezeim közt megszületnek a csuhétündérek, érzem, hogy az elfeledett tündérvilág derűje, harmóniája is megérint egy kicsit.
Örömteli alkotást kívánok Mindannyiótoknak!
2010. szeptember 3., péntek
Kalapban
Régen is készítettek csutkababát, de én egy kicsit újraálmodtam ezt a játékot. A lábai csutkából vannak, a teste mákgubó......................................és azt gondolom, hogy egy kicsit jobban lehet vele játszani.:)))
2010. augusztus 27., péntek
Gyertyamártás
A kézzel készített gyertyának különös varázsa van. Ezt már egy foglalkozás alkalmával is megérzik a gyerekek.
Szinte minden alkalommal részesei lesznek annak a csodának, hogy a világ tárgyai létrehozhatók, s erre ők is képesek.
Gyertyamártáskor a kanócot az olvadt viaszba , majd rögtön utána hideg vízbe mártjuk. Ezt addig ismételjük, míg a kanócra rakódó viasz kellően megvastagodik. Gyorsan kell mártani, hogy csak egy vékony réteg borítsa be az előzőt, és ne olvadjon le az alatta lévő. Ezzel a módszerrel hosszúkás, vékony gyertyát készíthetünk.
2010. augusztus 19., csütörtök
Színezés bodzával
A csuhélevelek viszonylag könnyen festhetők. Növényi festőlevekkel szép, finom árnyalatokat hozhatunk létre.
A bodza bogyóját törjük össze, majd áztassuk vízbe.Ezután egy órát főzzük, majd tegyük bele a leveleket.Néhány óráig hagyjuk állni, így szép lilás, bordós színt kapunk.Ha citromlevet csavarunk bele, lilás rózsaszínre világosodik.
Minél töményebbek a festőlevek, és minél hosszabb ideig áztatjuk benne a csuhét, annál erősebb színt érünk el.
Szép hétvégét nektek!
Szép hétvégét nektek!
2010. június 9., szerda
Rozi babakocsiban
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



































