A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. május 5., szombat

Babrálunk


A gyerekek között mindig fényesnek érzem magam, mindig elvarázsolnak.......és azért remélem, hogy én is egy kicsit őket. :)))

2011. október 4., kedd

Nálam már kezdődik....

.....a karácsonyi megrendelések elkészítése.
Újra angyalokkal töltöm a legtöbb időt. :)))

2011. október 3., hétfő

Kukoricahaj, kukoricabajusz



A kukorica jellegzetes bajuszából,  "hajából" már a csuhészedés során érdemes gyűjteni. Könnyen töredezik, ezért szárítás után gondos tárolást igényel. Én úgy szoktam a babák fejére kötözni a hajat. 
Nem szívesen használok ragasztót, hiszen hajdanán is kötözéssel oldották meg a gyerekek. 
 Bajusz helyettesítésére a hobbiboltokban, kertboltokban, vasboltokban kapható kenderkóc is kiválóan megfelel.
Szép munkát, jó játékot kívánok Nektek!

2011. szeptember 20., kedd

2011. június 19., vasárnap

Pétfürdő



Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az. (...) A nagy találkozások, a lélek közeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő.

2010. december 6., hétfő

Bodzás is, gyékény is





Ez a Betlehem megrendelésre készült. Ezúttal bodzával színezett csuhét használtam a kötényekhez.

2010. november 23., kedd

Még mindig angyalok

 



 Közületek már mindenki tudja, hogy az angyalokkal barátságban vagyok, de ez a gombócos..... különösen kedves számomra.
Akik már személyesen találkoztak velem..................azok tudják is, hogy miért. :)))

2010. november 21., vasárnap

Sok angyal, sok Betlehem

                                                                  Most aztán van ám élet a műhelyben. :)))
Csak  időből van nagyon kevés.

2010. november 10., szerda

Köpeny

" Mosolyog az Úr -,ma jók vagyunk, sok földi angyalt lát......
A szerepeken túl, csak álmodunk,
egy boldog estén át."

2010. október 28., csütörtök

Különleges angyal



Amit az ember magára hagy, amivel nem törődik, az bekoszolódik... Ez a lelkünkkel is így van. És a kosz a koszt vonzza. Sötét gondolat a sötétséget, félelem a félelmet, hiúság a hiúságot, önzés az elvakultságot és a halált. Amire hangolod magad, azt fogadod magadba. Annak leszel médiuma, eszköze, tettestársa és megvalósítója. Ez a törvény a láthatatlan világra is vonatkozik. Jó pillanatainkban angyalok vannak körülöttünk. Ha nem is látjuk, de érezzük őket.


Müller Péter

2010. október 16., szombat

Íme az eredmény



Elég érdekes színre sikerült.
Szerintetek ez milyen színű????
Milyen jó, hogy kipróbáltam ezzel a virággal a festést, mert a fonalakra vonatkozólag találunk irodalmat, de csuhéra nem .
Gyűjtögetem is az anyagot, mert valahogy megszerettem a festegetés műfaját. :)))
Ui: Most is rotyog a műhelyben a hagymás-diós festőlé.


+ egy kis Betlehem is.



2010. október 7., csütörtök

Így dolgozom mostanában

Sokat szöszmötölök, de élvezem.
Jó a melegben üldögélni................közben hangoskönyvet hallgatni, s a rengeteg angyal társaságát élvezni.
Jó nekem így. :)))
Szombaton Spanyolországba és Portugáliába szállnak az angyalkák és a betlehemek.



“Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.” 
(Müller Péter: Szeretetkönyv)

2010. szeptember 26., vasárnap

Lótuszos angyalok


Ha ti látnátok, hogy mennyi Angyal sorakozik a műhelyemben.

2010. szeptember 20., hétfő

De korán van még.........................

..........és én már a karácsonyi megrendeléseket készítem.


2010. szeptember 7., kedd

Csuhétündér


" Szeretek úgy nézni a világra, hogy közben apró jelekből felfedezem, ahogy a természet minden teremtményéhez, s különösen a növényekhez, egy-egy sajátos tündérszerű lény kapcsolódik."
Ahogy a kezeim közt megszületnek a csuhétündérek, érzem, hogy  az elfeledett tündérvilág derűje, harmóniája is megérint egy kicsit.
Örömteli alkotást kívánok Mindannyiótoknak!
Mosollyal: Ilda

2010. szeptember 3., péntek

Kalapban

Régen is készítettek csutkababát, de én egy kicsit újraálmodtam ezt a játékot. A lábai csutkából vannak, a teste mákgubó......................................és azt gondolom, hogy egy kicsit jobban  lehet vele játszani.:)))

2010. augusztus 27., péntek

Gyertyamártás

A kézzel készített gyertyának különös varázsa van. Ezt már egy foglalkozás alkalmával is megérzik  a gyerekek.
Szinte minden alkalommal részesei lesznek annak a csodának, hogy a világ tárgyai létrehozhatók, s erre ők is képesek.
Gyertyamártáskor a kanócot az olvadt viaszba , majd rögtön utána hideg vízbe mártjuk. Ezt addig ismételjük, míg a kanócra rakódó viasz kellően megvastagodik. Gyorsan kell mártani, hogy csak egy vékony réteg borítsa be az előzőt, és ne olvadjon le az alatta lévő. Ezzel a módszerrel hosszúkás, vékony gyertyát készíthetünk.


2010. augusztus 19., csütörtök

Színezés bodzával

A csuhélevelek viszonylag  könnyen festhetők. Növényi festőlevekkel szép, finom árnyalatokat hozhatunk létre.
A bodza bogyóját törjük össze, majd áztassuk vízbe.Ezután  egy órát főzzük, majd tegyük bele a leveleket.Néhány óráig hagyjuk állni, így szép lilás, bordós színt kapunk.Ha citromlevet csavarunk bele, lilás rózsaszínre világosodik.
Minél töményebbek a festőlevek, és minél hosszabb ideig áztatjuk benne a csuhét, annál erősebb színt érünk el.

 Szép hétvégét nektek!

2010. június 9., szerda

Rozi babakocsiban



Teszek fel csuhébabát is, mert még azt gondoljátok, hogy hűtlen lettem hozzájuk. Pedig nem így van ám!! :)))
Szinte naponta tartok kézműves foglalkozást az erdei iskolában.