A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népi játék. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: népi játék. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. október 8., szombat

Országos Könyvtári Napok



Ma Veszprémben vendégeskedtem. :)

Marika néni nyitott szívvel fogadta a népi játékokat.
 Olyan örömmel mesélt nekünk a régi időkről, gyermekkori játékairól.
A gyerekek mellett ő volt az én mai ajándékom. :)))

2011. szeptember 20., kedd

2011. augusztus 19., péntek

2011. augusztus 14., vasárnap

Udvari csuhés műhely


Ebben a gyönyörű napsütésben muszáj volt a műhelyem kiköltöztetni. :)))


Kalapot is vittem magammal. :)))

2011. június 19., vasárnap

Pétfürdő



Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az. (...) A nagy találkozások, a lélek közeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő.

2011. június 4., szombat

Gyermeknap

Dudaron

Bakonynánán




2010. szeptember 3., péntek

Kalapban

Régen is készítettek csutkababát, de én egy kicsit újraálmodtam ezt a játékot. A lábai csutkából vannak, a teste mákgubó......................................és azt gondolom, hogy egy kicsit jobban  lehet vele játszani.:)))

2010. augusztus 29., vasárnap

Jó játék!!!!



A kukoricának szinte minden részéből készíthető játék. A lemorzsolt csutkából a gyerekek házat, ólat, kutat ....................................építhetnek.
Sokan azt gondolják, hogy ez ma már idejemúlt  tevékenység.
A GYEREKEK JÁTSZANAK CSUTKÁVAL, CSUTKABABÁVAL!!!!!!
Sőt még azt is állíthatom, hogy nagyon is szeretnek játszani ezzel a magyar népi játékkal.
Csak venni kell a fáradtságot és meg kell ismertetni, meg kell mutatni ezeket a játékokat.
Mert játékot készíteni jó, erre előbb-utóbb rájön az, aki belekóstol, aki ki tudja magát vonni a fogyasztás mai lázából, és ezek után másként értékeli a magunk készítette játékszereket.

2010. június 9., szerda

Rozi babakocsiban



Teszek fel csuhébabát is, mert még azt gondoljátok, hogy hűtlen lettem hozzájuk. Pedig nem így van ám!! :)))
Szinte naponta tartok kézműves foglalkozást az erdei iskolában. 


  

2010. február 18., csütörtök

2010. január 15., péntek

Mosolyogni tessék!

Persze nem szüntelenül, nem reggeltől estig, de bujkáljon bennünk a mosoly - minden eshetőségre készen - , hogy bármikor felragyoghasson. Mert a mosoly, meggyőződésem szerint, mindig egy kis fényt hoz az életünkbe, meg a máséba is. Kicsike fényt, de sok kicsi, mint tudjuk, sokra megy.
Janikovszky Éva

2009. december 21., hétfő

Az ISTENNŐ ajándéka

Bendegúzom figyelmeztetett, hogy az ISTENNŐ /Klári tanító néni/ ajándékát el ne felejtsem elkészíteni.
Remélem, hogy Klári néni örülni fog ennek az apróságnak, s még sokáig marad ISTENNŐ a kisfiam szemében.

2009. december 20., vasárnap

Dióbabák


Íme Rékám miniatűr dióbabái. Olyan kis picurkák, olyan édesek!!! :)))
/ Már megint elfogult vagyok!!!/

Ajándékok az iskolába

Kint zuhogott a hó, s mi a meleg műhelyben ajándékokat készítettünk!
Rékám és Erzsi dióbabákat varázsoltak a tanáraiknak!
Rövidesen fotókat is készítek az apró szépségekről.

2009. augusztus 19., szerda

Anyaság



Sokszor kérik tőlem, hogy készítsek anyaságot ábrázoló csuhébabákat. Ez nekem nem esik nehezemre, mert én olyan tyúkanyó típus vagyok.

Hiszem azt, hogy az anyák őrzik a családi tűzhely melegét.

Szeretem a békés hétköznapokat, amikor a család iskolában, munkahelyén van, én pedig miután elvégeztem a háziasszonyi teendőket, beáshatom magam a műhelybe. Minden új nap új nagy lehetőség, minden megtörténhet. Számomra a családom és a műhelyem a béke szigete.

2009. augusztus 3., hétfő

Pillangó

A pillangó pillanatokban él,
nem években,
ezért van ideje.
/Rabindranath Tagore/

2009. július 22., szerda

Szemétből nyert kincsek

A paraszti háztartásban semmi nem volt szemét. Mindennek megvolt a maga helye, ideje.
Még a legutolsó csuhénak, csutkának is. Milyen másképp élünk ma!!!!

2009. július 20., hétfő

Hajlítom, kötözöm

Lassan közeleg a gyékény aratásának ideje. Vízpart közelében élők könnyedén begyűjthetik, ha rendelkeznek némi férfierővel.

Egyszerű, mégis varázslatos népi játékok készíthetők ebből a nemes anyagból.
Ezeket a lovakat a tegnapi játszóházban kötöztük.

2009. július 3., péntek

Kedveseim!

Rátok gondoltam, amikor ezt a babát készítettem.
A következő héten pihenni megyünk, ezért most egy darabig távol leszek.
Kívánok Nektek sok-sok napsütést, örömöt, vidámságot a családotokkal......
és LEGYETEK JÓK, HA TUDTOK!
Sok puszi: Ilda :)))