Már régen készítettem csuhéból virágot. Most olyan jó volt!!!:)))
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések csuhéban. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések csuhéban. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. január 12., csütörtök
2011. november 4., péntek
2011. szeptember 21., szerda
Ikrek
Így készült........................... képekben :)
Hú, micsoda kócos a bubák haja!
Itt még látszik, hogy nem jártak a " fodrásznál". :)))
Itt már jól fésülten pihennek anyuka ölében. :)))
2011. szeptember 14., szerda
2011. július 8., péntek
Málika
Éva javaslatára megvásároltam A Mindentvarró Tű c. könyvet. Nem bántam meg, mert Szegedi Katalin illusztrációi ebben a könyvben is varázslatosak........és a kisvárosi tündérmese is teljesen magával ragadt. :)))
Most jöjjön az én Málikám......
"Szívesen igent mondanék, ha lehetne, de..........."
2011. május 16., hétfő
2011. május 5., csütörtök
Kalapos
"Mindenütt, ahol igazság van és nem hamisság, ott jó lenni. De az életünkben ez nem lehet hely függvénye. Biztos, hogy vannak helyek, ahol könnyebb igaznak lenni, ahol olyan a táj, a környezet, hogy hamarabb rá tudsz hangolódni saját magadra, ahol nem kell színt játszanod, önmagad tudsz lenni. S ha önmagadra találsz, le tudod hántani a gyémántokat...
- Gyémánt? – néztem rá.
- A szívünkben van egy gyémánt. Mindenki szívében. És ahogy növünk, öregszünk, rárakódik egy vastag héjazat. Amikor aztán az ember tizennyolc, húsz-, harminc- vagy ötvenévesen - ki mikor - elkezdi keresni önmagát, az Istent, az igazságot - valójában ez mind egy -, akkor elkezdi hántani, hámozni a gyémántjáról a héjakat. Nyilván eljutsz olyan helyekre, ahol jól érzed magad, és ahol jól vagy, ott könnyebben megy a hámozás. De mi van, ha nincs rá lehetőséged, hogy helyet keress és változtass az életedben... (...) Nem lehet halogatni, hogy mikor leszek boldog, mert a boldogság ott van bennünk."
2011. március 22., kedd
2011. január 19., szerda
2011. január 17., hétfő
Jöjjön egy kis csuhé......

"Földanya még egyszer végigpillantott a puha, meleg ágyacskáikban fekvő virággyermekein. A legtöbbjük még aludt, de az egyik kis fehér virággyermek szeme még nyitva volt.
Földanya megsimogatta a fejecskéjét és így szólt:
- Ideje aludnod. Különben nem pihened ki magad mire beköszönt a tavasz, és későn ébredsz fel. Ugye, azt nem szeretnéd?
A kis tündér a fejét rázta:
- Nem, Földanya - suttogta -, csak sehogy sem tudok elaludni, de sejtelmem sincs, hogy miért."
2010. december 20., hétfő
2010. november 21., vasárnap
2010. november 10., szerda
Köpeny
" Mosolyog az Úr -,ma jók vagyunk, sok földi angyalt lát......
A szerepeken túl, csak álmodunk,
egy boldog estén át."
2010. október 16., szombat
Íme az eredmény
Elég érdekes színre sikerült.
Szerintetek ez milyen színű????
Milyen jó, hogy kipróbáltam ezzel a virággal a festést, mert a fonalakra vonatkozólag találunk irodalmat, de csuhéra nem .
Gyűjtögetem is az anyagot, mert valahogy megszerettem a festegetés műfaját. :)))
Ui: Most is rotyog a műhelyben a hagymás-diós festőlé.
+ egy kis Betlehem is.
2010. október 11., hétfő
Önismeret
"Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle."
2010. október 7., csütörtök
Így dolgozom mostanában
Sokat szöszmötölök, de élvezem.
Jó a melegben üldögélni................közben hangoskönyvet hallgatni, s a rengeteg angyal társaságát élvezni.
Jó nekem így. :)))
Szombaton Spanyolországba és Portugáliába szállnak az angyalkák és a betlehemek.
“Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.”
(Müller Péter: Szeretetkönyv)
2010. szeptember 23., csütörtök
Ők négyen
Nagyon kedvelem a bodzával színezett csuhét...............pedig tavaly még mennyire idegenkedtem tőle.
Lehet , hogy változunk?????
Ui.: Az összes levelem törlődött. :((((
Elnézést kérek azoktól, akiknek így megválaszolatlan levelei maradtak.
2010. szeptember 20., hétfő
2010. szeptember 7., kedd
Csuhétündér
" Szeretek úgy nézni a világra, hogy közben apró jelekből felfedezem, ahogy a természet minden teremtményéhez, s különösen a növényekhez, egy-egy sajátos tündérszerű lény kapcsolódik."
Ahogy a kezeim közt megszületnek a csuhétündérek, érzem, hogy az elfeledett tündérvilág derűje, harmóniája is megérint egy kicsit.
Örömteli alkotást kívánok Mindannyiótoknak!
2010. augusztus 16., hétfő
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





























