A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések csuhéban. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érzések csuhéban. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 12., csütörtök

12. nap

Már  régen készítettem csuhéból virágot. Most olyan jó volt!!!:)))

2011. november 4., péntek

Hagyományos........

.....de számomra nagyon kedves. :)))


2011. szeptember 21., szerda

Ikrek

Így készült........................... képekben :)


Hú, micsoda kócos a bubák haja!
Itt még  látszik, hogy nem jártak a " fodrásznál". :)))


Itt már jól fésülten pihennek anyuka ölében. :)))

2011. szeptember 14., szerda

Édes kisfiam



"Nincs fontosabb, mint az álmaid."

2011. július 8., péntek

Málika

 Éva javaslatára megvásároltam  A Mindentvarró Tű c. könyvet. Nem bántam meg, mert Szegedi Katalin illusztrációi ebben a könyvben is varázslatosak........és a kisvárosi tündérmese is teljesen magával ragadt. :)))


Most jöjjön az én Málikám......






"Szívesen igent mondanék, ha lehetne, de..........."

2011. május 16., hétfő

Szél hozott, szél visz el




"Köd előttem, köd mögöttem,
Isten tudja, honnan jöttem."

2011. május 5., csütörtök

Kalapos


"Mindenütt, ahol igazság van és nem hamisság, ott jó lenni. De az életünkben ez nem lehet hely függvénye. Biztos, hogy vannak helyek, ahol könnyebb igaznak lenni, ahol olyan a táj, a környezet, hogy hamarabb rá tudsz hangolódni saját magadra, ahol nem kell színt játszanod, önmagad tudsz lenni. S ha önmagadra találsz, le tudod hántani a gyémántokat...
- Gyémánt? – néztem rá.
- A szívünkben van egy gyémánt. Mindenki szívében. És ahogy növünk, öregszünk, rárakódik egy vastag héjazat. Amikor aztán az ember tizennyolc, húsz-, harminc- vagy ötvenévesen - ki mikor - elkezdi keresni önmagát, az Istent, az igazságot - valójában ez mind egy -, akkor elkezdi hántani, hámozni a gyémántjáról a héjakat. Nyilván eljutsz olyan helyekre, ahol jól érzed magad, és ahol jól vagy, ott könnyebben megy a hámozás. De mi van, ha nincs rá lehetőséged, hogy helyet keress és változtass az életedben... (...) Nem lehet halogatni, hogy mikor leszek boldog, mert a boldogság ott van bennünk."

2011. március 22., kedd

2011. január 19., szerda

Ők ketten

Ilyen a frizurája......

..............................és ilyenek ők ketten. :)))

2011. január 17., hétfő

Jöjjön egy kis csuhé......




"Földanya még egyszer végigpillantott a puha, meleg ágyacskáikban fekvő virággyermekein. A legtöbbjük még aludt, de az egyik kis fehér virággyermek szeme még nyitva volt.

Földanya megsimogatta a fejecskéjét és így szólt:


- Ideje aludnod. Különben nem pihened ki magad mire beköszönt a tavasz, és későn ébredsz fel. Ugye, azt nem szeretnéd?

A kis tündér a fejét rázta:
- Nem, Földanya - suttogta -, csak sehogy sem tudok elaludni, de sejtelmem sincs, hogy miért."

2010. december 20., hétfő

2010. november 21., vasárnap

Sok angyal, sok Betlehem

                                                                  Most aztán van ám élet a műhelyben. :)))
Csak  időből van nagyon kevés.

2010. november 10., szerda

Köpeny

" Mosolyog az Úr -,ma jók vagyunk, sok földi angyalt lát......
A szerepeken túl, csak álmodunk,
egy boldog estén át."

2010. október 16., szombat

Íme az eredmény



Elég érdekes színre sikerült.
Szerintetek ez milyen színű????
Milyen jó, hogy kipróbáltam ezzel a virággal a festést, mert a fonalakra vonatkozólag találunk irodalmat, de csuhéra nem .
Gyűjtögetem is az anyagot, mert valahogy megszerettem a festegetés műfaját. :)))
Ui: Most is rotyog a műhelyben a hagymás-diós festőlé.


+ egy kis Betlehem is.



2010. október 11., hétfő

Önismeret


"Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle."


Márai Sándor



2010. október 7., csütörtök

Így dolgozom mostanában

Sokat szöszmötölök, de élvezem.
Jó a melegben üldögélni................közben hangoskönyvet hallgatni, s a rengeteg angyal társaságát élvezni.
Jó nekem így. :)))
Szombaton Spanyolországba és Portugáliába szállnak az angyalkák és a betlehemek.



“Nemcsak azért vagyunk manapság kimerültek, mert sokat robotolunk, hanem mert olyasmit csinálunk, amit nem szeretünk, és olyan légkörben élünk, amelyben nincs szeretet. Ha valamit szeretettel teszünk, észre sem vesszük, milyen teljesítményre vagyunk képesek. A szeretet mérhetetlenül sok energiát ad. Fáradhatatlanná teszi az embert, feltölti erővel.” 
(Müller Péter: Szeretetkönyv)

2010. szeptember 23., csütörtök

Ők négyen


Nagyon kedvelem a bodzával színezett csuhét...............pedig tavaly még mennyire idegenkedtem tőle.
Lehet , hogy változunk?????

Ui.: Az összes levelem törlődött. :((((
Elnézést kérek azoktól,  akiknek így megválaszolatlan levelei maradtak.

2010. szeptember 20., hétfő

De korán van még.........................

..........és én már a karácsonyi megrendeléseket készítem.


2010. szeptember 7., kedd

Csuhétündér


" Szeretek úgy nézni a világra, hogy közben apró jelekből felfedezem, ahogy a természet minden teremtményéhez, s különösen a növényekhez, egy-egy sajátos tündérszerű lény kapcsolódik."
Ahogy a kezeim közt megszületnek a csuhétündérek, érzem, hogy  az elfeledett tündérvilág derűje, harmóniája is megérint egy kicsit.
Örömteli alkotást kívánok Mindannyiótoknak!
Mosollyal: Ilda

2010. augusztus 16., hétfő