A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csuhé. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csuhé. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. május 5., szombat

Babrálunk


A gyerekek között mindig fényesnek érzem magam, mindig elvarázsolnak.......és azért remélem, hogy én is egy kicsit őket. :)))

2012. január 4., szerda

4. nap Karácsonyfa /utólagosan/

Ezen a blogon még nem is mutattam a karácsonyfánkat. Az idén is a néphagyományt és a nagyanyai örökséget követve......lógattuk a fánkat.
Gondolom nem lepődtök meg, hogy csak természetes anyagokkal van díszítve a fa.
A elmúlt karácsonyi időszakban egy kicsit sokat vállaltam, így voltak nálam olyan holtpontok, amikor  azt éreztem, hogy a családi karácsonyra már nem maradt energiám.
Remélem, hogy tanultam a tapasztalataimból. 

2011. november 20., vasárnap

Annyi minden......

 .......készült mostanában, hogy még fotózásra is alig  volt időm. Rengeteg megrendelés, csomagok, boltok.....A hét közepe táján már alig tudtam belépni a műhelybe az angyalok és betlehemek sokaságától. 
Mára viszont már kong az ürességtől, de  holnaptól új angyalok, új betlehemek  költöznek az én csuhéba zárt kis világomba. :)))


Néhány darab a kínálatból:










2011. október 19., szerda

2011. október 6., csütörtök

Én mondtam, hogy nálam már kezdődik.....


Ebben a gyönyörű időben................................. egy kicsit nehezebben megy a ráhangolódás. 


2011. szeptember 29., csütörtök

Itt a betakarítás ideje.....

                                              ............................elmentem a kukoricaföldekre.....

Aki szeretne maga csuhét gyűjteni, annak törés után sietnie kell, mert a kézzel tört kukorica után  a száron hagyott csuhé nagyon hamar tönkremehet, penészesedhet, ha esőt kap.A külső leveleket a száron kell hagyni, mert ezek kemények. A belső egészséges, puha levél a megfelelő.
A leveleket alaposan ki kell szárítani, majd szellős helyen felkötözve,  vagy jól szellőző zsákba helyezve tároljuk.
A megfelelően kiszárított, helyesen tárolt csuhé évekig is eláll.


                                                                         
Tevékeny napokat kívánok Nektek!:)))

2011. szeptember 20., kedd

2010. március 18., csütörtök

Azért a Bakonyban is történik valami!!!!!!!!!!!






300 m magasan.... kicsit megkésve, de azért kinyíltam. Kis Virág

2009. augusztus 17., hétfő

Ccsigaház csuhébabája


Nézzétek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezt a gyönyörű csuhébabát Ccsigaház készítette. :)))
Ugye milyen szép?
Úgy örülök neki, s csak gratulálni tudok az Alkotónak! :)))

2009. augusztus 1., szombat

Ajándék

Íme az elkészült ajándék!
Legyen örömöd benne S. Vike!!!

2009. július 31., péntek

Festettem

Az igazság az, hogy nem nagyon vagyok híve a természetes anyagok festésének. Most azonban mégis késztetést éreztem a növényi festésre. Gondoltam, hogy a legegyszerűbb jól megfelel nekem, így hagymahéjjal próbálkoztam.

Ilyenre sikeredett. Milyen érdekes..........................szépnek látom.