"Ma a legtöbb gyerek úgy tudja, hogy a „nyuszi hozza” a húsvéti ajándékot, amit – ahol csak mód van rá – a szabadban, bokrok tövében elkészített, madárfészekhez hasonló kis fészekben, kosárkában helyeznek el. A húsvéti ajándékhozó nyúl képzete a polgárosult élet egyéb szokásaival együtt német földről honosodott meg hazánkban a múlt század óta. Eredetére kielégítő magyarázatot a német kutatók sem tudnak adni. Egyszerű tévedésre gyanakszanak: eszerint a tojáshozó császármadár, a Haselhuhn nevének lerövidülése volna a nyúl jelentésű Hase, mint a húsvéti nyuszi karrierjének elindítója. De meggondolandó az is, hogy e szaporaságáról híres állat a természet ébredése idején termékenységi szimbólumként is megjelenhetett."
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: húsvéti dekoráció. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: húsvéti dekoráció. Összes bejegyzés megjelenítése
2011. április 17., vasárnap
2010. március 30., kedd
2010. március 28., vasárnap
Csipkés szélű kiskosár


Peddignádból fontam ezt a kiskosarat, kertünkben szedett mohával béleltem.
A peddignádat bátran ajánlom nektek fonáshoz, mert nagyon könnyű vele dolgozni. Még azoknak is sikerélményük lesz, akik a vesszővel nehezen boldogulnak.
Készítsd Magad kosárfonó kézműves csomagot is lehet vásárolni, melynek elkészítése végtelenül egyszerű.
A jó leírás sokat segít ebben.
Én nagyon szeretem ezt az alapanyagot, mert 10 perc áztatás után már dolgozhatunk is vele.
Próbáljátok ki!!!!!!!!!
Húsvétkor már magatok készítette kosárkában tárolhatjátok a locsolók meglepetéseit.
Az alkotó élet öröme sugározzon rajtatok keresztül!!!
2010. március 23., kedd
Nyúl Feri és családja
2010. március 22., hétfő
2010. március 18., csütörtök
Lehet, hogy kezdetlegesek,.......

.....................de az én teremtményeim. :)))
Teljesen beleszerelmesedtem az írott tojások készítésébe!!!!!!!!!!!!
Az a rengeteg jelkép, az a rengeteg üzenet, s mind csak jót üzen.
Most ebben igazán megélhetem a szakralitást.
Szeretem, szeretem, szeretem!!!!!!!! :)))
Ui: idővel majd rááll a kezem, ha az ÉGIEK is azt akarják!!! /én nagyon/
2010. március 14., vasárnap
2010. március 11., csütörtök
2010. március 9., kedd
Titkos terv, ami nem is olyan titkos
2010. március 4., csütörtök
Libatojások
2010. március 3., szerda
Három nyúl

"Ma a legtöbb gyerek úgy tudja, hogy a „nyuszi hozza” a húsvéti ajándékot, amit – ahol csak mód van rá – a szabadban, bokrok tövében elkészített, madárfészekhez hasonló kis fészekben, kosárkában helyeznek el. A húsvéti ajándékhozó nyúl képzete a polgárosult élet egyéb szokásaival együtt német földről honosodott meg hazánkban a múlt század óta. Eredetére kielégítő magyarázatot a német kutatók sem tudnak adni. Egyszerű tévedésre gyanakszanak: eszerint a tojáshozó császármadár, a Haselhuhn nevének lerövidülése volna a nyúl jelentésű Hase, mint a húsvéti nyuszi karrierjének elindítója. De meggondolandó az is, hogy e szaporaságáról híres állat a természet ébredése idején termékenységi szimbólumként is megjelenhetett."2009. április 11., szombat
2009. március 27., péntek
Húsvéti tojások

Nem hagyományos díszítéssel készítettem az itt látható tojásokat. Gondoltam, hogy maradok a szálasanyagoknál, így szalmafonat került a kifújt tojásokra. Népművészeti zsűri követelményeinek nem felelnek meg, de azt gondolom, hogy kicsit újszerűségükkel –mégis a hagyományokból építkezve- a mai lakások szép húsvéti díszei lehetnek.
2009. március 21., szombat
2009. március 18., szerda
Óriás fülű nyúl
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



















