A következő címkéjű bejegyzések mutatása: élő népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: élő népművészet. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. május 19., szerda

Élő népművészet

A nép életéből lassan, de kérlelhetetlenül írtja a hagyományt maga az élet.
Ezzel szembeszállni, egy természetes folyamat elé gátat vetni hiába való törekvés volna.
Most a művelt rétegen a sor, hogy felkarolja, megőrizze, hogy élete cselekvő részévé tegye.” 
                                                                          /Kodály Zoltán/
Megújult az Élőnépművészet.hu. Örömmel jelentem, hogy új ruhát kapott az Élőnépművészet.hu!

2010. április 14., szerda

Lengő bölcső


Ez a típusú bölcső lengő vagy függesztett bölcső, alkalmas eszköz arra, hogy a baba egyensúly-rendszerét és központi idegrendszerét fejlessze. 
A lengő bölcsőről több: ITT

 Képzeljétek, hogy a falunkban két lengő bölcső is lesz.  Mindig az éppen megszületett babának vihetik haza. 
Hála érte Katinak és Tibinek.

Olyan szépségesek!!!
Nagyon remélem, hogy értékelni fogják a leendő édesanyák.

2010. március 23., kedd

Nyúl Feri és családja

A családokat is szeretem ábrázolni!!!!
Még nyulakban is ezt teszem.
A képen egy kétgyermekes nyúlcsalád látható, s egy háromgyermekes is megbújik a hóvirágok közt. :)))

Ui: A hóvirágok az erdő szélén mosolyogtak rám, ezért mindenképpen megörökítettem őket is.

2010. március 22., hétfő

2010. március 6., szombat

Európai LEADER EXPO 2010. március 4-7./Budapest/








Itt voltam ma, s holnap is itt fogok mesterség-bemutatót tartani.
Lányok!!!!
Köszönöm ezt a szép napot, s öröm volt Veletek lenni!
Holnap folyt. köv. :)))
Ilda
Ui: Kézművesnek lenni jó, s a sok rokonlélek külön ajándék......ez most kikívánkozott belőlem. :)))