A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ünnep. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ünnep. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. április 10., kedd

Üdvözlet :)))

Milyen régen jártam erre!

Örömöket, Szépeket, Öleléseket kívánok Nektek! :)))

2011. december 20., kedd

Egyszerű csomagolás

 Holnap ajándékozás lesz Bendéék osztályában. Valami egyszerű, de egyedi csomagolást szerettünk volna. Az alap egy egyszerű papírtasak, ami bizonyára mindenkinek van otthon vagy legalábbis könnyen beszerezhető. Mivel önmagában nagyon puritán lett volna, ezért egy kis nyomdával, színnel igyekeztünk egyedivé tenni.


2011. június 16., csütörtök

2010. november 11., csütörtök

Szent Márton

Mit jelent nekem Szent Márton ünnepe?

Harangi Rita gondolatai
Ezzel az ünneppel akkor találkoztam először, amikor Anna lányom óvodás lett a zuglói Waldorf óvodában, vagyis ha jól számolom 7 évvel ezelőtt. Már első alkalommal is nagyon megragadott ennek az ünnepnek a mondanivalója és hangulata, és ahogy teltek az évek mindig egyre többet jelentett nekem, egyre mélyebb tartalmai tárultak fel előttem.
Korábban mindig nagyon nehezen vészeltem át a novembert. Szeptember és főleg október mindig kedves hónapok voltak nekem, a sok kirándulás, meg a gyönyörű őszi falevelek, meg az éles fények, kontúrok miatt. Valahogy ilyenkor minden rendben volt a lelkemben. Aztán jöttek a novemberi ködös napok, amikor úrrá lett rajtam a depresszió, a csüggedés és a szorongás; és nagyon nehéz volt kihúzni Karácsonyig.
Ahogy eltelt az utóbbi hét év, ez mindig egyre könnyebb lett. Tudom, hogy nagyrészt azért, mert egyébként is nagyon sokat változtam, de nagyon sokat segítettek ebben az ünnepek is.
Szent Mártont akkor ünnepeljük, amikor már feltűnően növekszik a sötétség, de még messze a Karácsony, a fény érkezése. Kicsi lámpácskával járunk a sötétben és ezt a pici fényt bevisszük az otthonainkba és a lelkünkben is megerősítjük. Ahhoz, hogy „kihúzzuk” Karácsonyig, nekünk magunknak kell belül találnunk valamit, ami erőt ad, melegít és fényt sugároz. Amit ilyenkor (szerencsés esetben) megtalálunk, az nem a mi kis egónk terméke, nem valami, amit egyedül segítség nélkül is megteremthetünk. A kozmikus fényt találjuk meg ott belül, ami nem a miénk, mi csak kaptuk. A Golgotai misztérium időpontjával sok minden megváltozott a világban. Az egyik ilyen változás, hogy akkortól minden emberi lényben ott az a kis fénycsíra amiből erőt lehet meríteni. Megkaptuk, de azt is tudnunk kell, hogy innentől a mi gondjainkra van bízva. Rajtunk múlik, hogy mit kezdünk vele, tápláljuk-e, vigyázunk-e rá, gondozzuk-e, vagy elhanyagoljuk. Az ünnepnek ez a része nagyon személyes, egyéni élmény számomra.
A másik dolog, amit nagyon szeretek, az a közös pogácsázás az udvaron, amikor kis darabokat törünk le a pogácsánkból és odaadjuk egymásnak, kedves barátainknak. Minden évben meglepődöm rajta, hogy milyen sokan vannak ebben a közösségben, akikkel szívesen osztom meg a pogácsámat, akiket a világért nem hagynék ki ebből. Tudjuk, hogy a pogácsa-osztás ezen az ünnepen arra rímel rá, amikor Márton kettévágta a köpenyét és megosztotta a koldussal. Én minden évben felteszem a kérdést, hogy ebben a közösségben tényleg segítünk-e egymásnak ebben a szellemben? Ilyenkor megkérdezem magamtól, hogy vajon én eleget segítek-e azoknak, akik nálam nehezebb helyzetben vannak? A személyes, egyéni élmény mellett így lesz ez az ünnep egyben igazi közösségi ünnep is, amikor nem rólam, hanem a másik emberről van szó. A kettő pedig összefügg. Ha vigyázok a bennem lévő lámpácskára, akkor érzem magam elég erősnek ahhoz, hogy segítsek másoknak.

2010. szeptember 29., szerda

MIHÁLY ÜNNEP

"A napok ereje egyre fogy
A szívek fénye felragyog
Aranyló őszön át lép felénk
Arca sugárzó  égi fény

Szent Mihály, te idők ura
Kezedben kenyér és új ruha
Szent Mihály, te új erő, te éltető



Utunk arany kapuján
őrzőként áll Szent Mihály
Izzó fénykarddal kezében
járja körbe most a Földet."

Szeptember 29-én, Mihály napkor, amikor a Nap a Mérleg jegyébe ér, és már érezhetően rövidülnek a nappalok, a mi lelkünkben is megütközik egymással a fény és a sötétség, a jó és a rossz. 
Ahogy a természetben, úgy  bennünk is viharok dúlnak, küzdenek a bennük lakó sárkánnyal .
Újra és újra próbára teszik bátorságunkat, kitartásunkat.

2010. március 10., szerda

Kitárulkozom



Kedves Ismeretlen Ismerőseim, Blogbarátnők!!!

Köszönöm, hogy vagytok, s olyan sokat kapok Tőletek még így virtuálisan is.
Mivel ma van a névnapom , ezért egy fontos gondolatot szeretnék adni magamból.
Kós Károly fogalmazta meg már nagyon régen, de azt gondolom, hogy ma is nagyon aktuális.
Baráti szeretettel: Ilda


Mert azt tanultam mindenütt,

azt láttam minden nagy nemzetnél,

hogy az apák dolgát

folytatják az utódok..

Ugyanezt látjuk északon és délen

minden olyan nemzetnél,

akikhez mi tanulni járunk,

hogy hazajőve

lebecsülhessünk mindent,

ami a miénk

merthogy itthon nincsen készen

akkora kultúra, akkora művészet,

mint amilyent hozhatunk

könnyen, készen-külföldről.

Mert nekünk azt előbb csinálnunk

kellene. Mert össze kellene

szednünk nagy fáradsággal az ország

minden részéről a széjjelszórt

köveket, hogy azokkal

a magunk képére építhessünk.

És ehhez hit is kellene,

és nagy fanatizmus is,

és rettenetesen sok munka…”

Kós Károly

( A régi Kalotaszeg, 1911)

Ui.: hangulatában más, de ez is részem!!!!




Mosollyal:Ilda

2009. június 22., hétfő

Tűzugrás

Örömtűz égett a kertünben.
Ez az este olyan varázslatos, meghitt volt, hogy alig tudtam fényképezni.
Egy biztos: SZER-ETET kötött össze bennünket! :)))

2009. június 9., kedd

2009. április 11., szombat

Üdvözlet

A Bakony szerény virágaival






Nagyon boldog Húsvétot kívánok Nektek!



Szeretettel: Ilda