A következő címkéjű bejegyzések mutatása: erdei iskola. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: erdei iskola. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. május 6., péntek

Virágok csuhéból


A lányok kérésére ma csuhéból virágokat készítettünk.
Jó játék, jó alkotás volt. :)))


2011. április 28., csütörtök

Gyertyamártás

Újra elkezdődött az erdei iskolák időszaka.:)
Az idén is nagyon közkedvelt tevékenység a gyertyamártás.


A  kézzel készített gyertyának különös varázsa van. Ezt már egy foglalkozás alkalmával is megérzik  a gyerekek.
Szinte minden alkalommal részesei lesznek annak a csodának, hogy a világ tárgyai létrehozhatók, s erre ők is képesek.
Gyertyamártáskor a kanócot az olvadt viaszba , majd rögtön utána hideg vízbe mártjuk. Ezt addig ismételjük, míg a kanócra rakódó viasz kellően megvastagodik. Gyorsan kell mártani, hogy csak egy vékony réteg borítsa be az előzőt, és ne olvadjon le az alatta lévő. Ezzel a módszerrel hosszúkás, vékony gyertyát készíthetünk.


2010. május 11., kedd

Magvetés


Újra elkezdődött az erdei iskolák időszaka.
Nagyon sokat vagyok gyerekek között, s ezt én úúúúgy szeretem.
Olyan hálásak, kedvesek,bátran elmondják az érzéseiket. 
Ma is olyan lelkesek voltak, hogy szinte szárnyaink nőttek. :)))

2009. június 19., péntek

Napbaba

Tegnap elmesélték a gyerekek, hogy szombaton kirándulni mennek Zirce. Kicsit szomorúak voltak, mert esőt jósoltak erre a napra. Úgy szerettem volna megvigasztalni őket, ezért az az ötletem támadt, hogy ma napbabát fogunk készíteni. Szerintem ez egy kultikus baba.
Kértem, majd tegyék az ablakukba.
Nagyon várom, hogy holnap milyen lesz az időjárás!!!!!

Ezek az elkészült naptündérek. Elárulom Nektek, hogy ez az én kedvenc népi játékom!!! :)))Olyan szépek!!!! Ugye???


Gyertyamártás

Elkezdődött a nyári táborozások időszaka. Ez az jelenti számomra, hogy rengeteg kézműves foglalkozást kell tartanom. Ez jó!!!! :))) Tegnap például gyertyát mártottunk.
A gyerekek nagy-nagy türelemmel végzik ezt a tevékenységet, s még
az eleven, mozgékony fiúk is angyalokká változnak.
Ti szeretitek a gyertyamártást??????

Néhány mívesebb gyertyamártó edény.
Reggeli gondolat:
"Tégy valamit annak érdekében, hogy újra megteljen az életed fantáziával. A fejünk fölött itt az égbolt, amelyet az emberiség évezredes megfigyelések során már annyiféleképpen magyarázott. De most felejts el mindent, amit a csillagokról tanultál, és újra angyalokká változnak, vagy gyermekekké, vagy bármivé, amiben éppen kedved van hinni. Ettől még nem leszel buta, hiszen ez csak egy játék, de gazdagabbá teheted az életed."

/ Paulo Coelho/

2009. május 28., csütörtök

Vidám csapat


Javában tombol az erdei iskolák időszaka. Szinte naponta kézműveskedünk a gyerekekkel.

A mai napon egy nagyon vidám társasággal tölthettem néhány órát.
Felüdülés volt számomra a vidámságuk, kedvességük. Remélem, hogy a képek is tükrözik ezt a hangulatot, így Ti is részesei lehettek ennek a szép délelőttnek. :)))


A képek Fenyőfőn és Vinyén készültek.

2009. április 16., csütörtök

Vinye

Újra elkezdődött az erdei iskola!!!
Úgy szeretek itt tanítani!
A gyerekek önfeledtek, vidámak, szabadok! :)))