A következő címkéjű bejegyzések mutatása: öröm. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: öröm. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. november 17., szerda

Ünnep



Tegnap ünnep volt nálunk, mert két vendégem is volt a blogvilágból. Antal Andi és Kriszta látogatott meg.
Már régóta éreztük, hogy nekünk találkozni kell, mert a rokonlelkek vonzzák egymást.
És ez így is volt.................egy pillanat alatt elszállt a nap.................és  azt éreztem, hogy az idők végezetéig is van mondanivalónk.....................harmónia van köztünk.
Képek nincsenek, mert azok bennem élnek......
Ölelésük, Andi és Kriszta mosolya.

"Több embert ismerek, akinek szárnya van - igenis szárnya. Csak nem szoktak erről beszélni, nem is lenne helyénvaló. Még viselni is csak rejtve szokták, zakó, kabát vagy blúz alatt. "
Ancsel Éva

2010. november 15., hétfő

Várom a holnapot



Holnap nagyon kedves vendégeim lesznek.................már most érzem, hogy ünneplőbe öltözik a szívem.

 "Mindig mondd meg előre, mikor jössz, és én ünneplőbe öltöztetem a szívemet. Tudod, szükség van bizonyos szertartásokra is. Mi az, hogy szertartás? - kérdezte a kis herceg. Az is olyasvalami, amit alaposan elfelejtettek, mondta a róka. Attól lesz egyik nap más, mint a másik."

2010. január 31., vasárnap

Örömködés

Mi még mindig örömködünk!!! :)))
Igaz, hogy tegnap hógolyózás közben elhajítottam a gyűrűm, de ha már el kellett vesznie, mégis romantikus formában történt.
Ui.: tavaly ugyanígy jártam, csak szerencsére tavasszal a férjem megtalálta



2009. augusztus 30., vasárnap

2009. július 20., hétfő

Vadrózsából tündérsípot


"A Veszprém Televízió ünnepélyes sajtótájékoztatón mutatta be tegnap a Dubniczay-ház Moholy-Nagy László-termében új gyermekfilm-sorozatát, melyhez az ORTT pályázatán nyertek támogatást.
Kővári Péter, a Duna TV főszerkesztője a mesékről meséltA Vadrózsából tündérsípot című hatrészes tévéfilm (a Kukkantó produkciója) elkészítéséhez - mint azt Szegedi László igazgató-főszerkesztő elmondta - a TV Gyerek pályázaton erős mezőnyben bizonyultak eredményesnek. Somody Zsuzsa (a film szerkesztője, rendezője) munkatársaival olyan pályázati anyagot készített elő, amely a gyermekek számára az irodalom, a képzőművészet, a zene, a népművészet erejével képes értékközvetítő, ugyanakkor szórakoztató és nevelő erejű időtöltést nyújtani. Ehhez a célhoz sikerült megnyernie a Kaláka együttest is. A pályázati önrészt az önkormányzat támogatásával szerezték meg. S még el sem készült a hatodik rész, mikor már a stáb és a produkció elnyerte a Helyi Érték Díjat is a helyi televíziók pályázatán. A filmben is szereplő Kaláka együttes a bemutatón is muzsikált. A filmsorozatban egyensúlyban van a vers, a mese, a zene és az ének, a hangszerekkel való ismerkedés, a népi játék, néptánc és a népi kézművesség. A film címe Weöres Sándor Furulya című verséből vett idézet, melyet a Kaláka zenésített meg. A szerkesztő kiemelte, a munkában többek között Szvath Márton operatőr, Vízler Róbert vágó, Pera Éva gyártásvezető segítségét, köszönetet mondott Abonyi Gábornak, aki az eseményekhez a méltó helyszínt biztosította, valamint Papné Rácz Ildikónak, aki a népi kézműves foglalkozások levezetését vállalta, és a gyerekeknek, akik a film szereplői.

A nézőtéren többeknek is tátva maradt a szája...A sajtóbemutatón Kővári Péter, a Duna TV főszerkesztője köszöntőjében kiemelte a mese fontosságát a gyermekek életében, szellemi-lelki fejlődésében. Sajnos manapság a gyermekekkel nem foglalkoznak a televíziók, nem készülnek új gyermekműsorok, új mesefilmek. A Duna TV testvérre talált a Veszprém TV-ben, mondta, hiszen mindketten igényes és szerethető gyermekadásokat sugároznak ma is. A VT új filmsorozatát ősszel a Duna tévé is műsorára tűzi majd. " Forrás: Napló

2009. április 21., kedd

"Apró" öröm



"Fiaim szétszéledtek a szélrózsa minden irányában, benépesítik az erdőt, a világot. Egyiket most a tengelic neveli, másikat a pirók, ... a negyediket a rigó vitte el nagyobb külföldi nyaraltatási akcióra. Ők foglalkoznak ilyesmivel, én nem. Egyébként szélhámoskodom, fűnek-fának megjósolom, hogy meddig él, vagy bakterkedem és a falusi ingaórák favázából ki-kikukkantva kakukkolok, hogy hány az óra."

(Kosztolányi Dezső: Zsivajgó természet)


A kakukk áprilisban tér vissza Afrikának az Egyenlítőtől délre fekvő vidékéről. Nagyon boldog voltam reggel, amikor újra hallottam a kakukk hangját. Melegség öntötte el a szívemet. De jó, hogy újra itt vannak, visszajöttek!!!