A következő címkéjű bejegyzések mutatása: képeslap. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: képeslap. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. május 1., kedd
2011. december 8., csütörtök
2011. november 8., kedd
A madárról....
"A madár a népművészetben Európa-szerte elterjedt motívum. Magyarországon is minden díszítő műfajban megtalálható, az állatábrázolások közt a legáltalánosabb. A páros madár gyakori a szerelmi ajándékokon, elvétve előfordul menyasszonyi ládán, nászajándékba készült tárgyon is, az ifjú párt jelképezve.
A magányosan mutatott madár többnyire virágos ágat tart a csőrében, az ilyen madár is főként ajándéktárgyakra jellemző. Az oldalnézetben álló madárfigura egyrészt a madáralakban elképzelt emberi lélek korai, ókori megjelenítésére vezethető vissza. A madárábrázolások Európában való elterjedésének fontos állomása az ókeresztény művészet, ahol a galambként értelmezett, oldalnézetes, álló madárral a jó lelket jelképezték."
2011. október 26., szerda
Még mindig papírral szöszmötölünk
Már Rékám is csatlakozott a csapathoz.
Ezeket a képeslapokat vele készítettem.
Hagytam ám , hogy az ő világa is érvényesüljön.
Madarasokkal pedig nem tudok betelni. :)))
2011. szeptember 8., csütörtök
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


