A következő címkéjű bejegyzések mutatása: könyvek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: könyvek. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. június 16., csütörtök

Szeretem könyv





Minden kislány királylánynak születik. És a mesékből tudjuk, hogy a királylányok születésénél gyakorta bábáskodnak tündérek, akik megáldják az újszülöttet. A kisbabák a szívükben őrzik ezeket a jókívánságokat, ám ahogy telnek-múlnak az évek, lassanként megfeledkeznek róluk.
Boldizsár Ildikó és Szegedi Katalin azonban emlékszik, és ebben a könyvben elmeséli nekünk, hogy milyen kincset rejt a kislányok szíve…
Ha van kislányod, biztos szeretnéd neki elmondani, hogyan érdemes élni. Ez persze nem könnyű feladat. Jó volna egy könyv, amely segít ebben. Egy könyv, amelyet csak felütsz, és megtalálod a választ, a megfelelő mondatokat.
Boldizsár Ildikó, a realista mesék boszorkányos írója ismét útmutatást ad gyerekeinknek, és persze nekünk magunknak is. Emlékeztet minket arra a tudásra, hogy hogyan érdemes szemlélnünk a világot és önmagunkat ahhoz, hogy boldogan, értékesen éljünk. Az írónő meséjéből megtudjuk, hogy minden kislány születésekor jelen vannak az „égi királylányok”, akik áldásaikkal elindítanak minket a helyes úton. Ám a királylányok csak útmutatást adnak, a lényeg rajtunk múlik! Minden kislány királylánynak születik, és aki megőrzi lelkében az áldásokat, úgy tud majd élni, hogy másokat és önmagát is boldoggá teszi. A legértékesebb ajándékok nem kézzel foghatók – szólnak a könyv sorai. Ajándékozd meg kislányod a könyv gondolataival.
                                                                                              forrás:babfalva
                                                                             

2009. június 3., szerda

Szertan

A könyvhétre megjelent Színia Bodnár Erika: SZERTAN című könyve, 90 perces DVD melléklettel.
A szerző ajánlása:

Ez a könyv az összes eddig megjelent könyvem összegzése, kivonata, lényege: Mindaz, amit a mai napig az őstudásról tudok, vagy tudni vélek. Aki velem tart, nem a múltban keresi többé a magyarságát, hanem a jelenben és a jövőben, mert megérti, hogy a magyar tudás itt és most létezik. Pontosan ugyanúgy, ahogy sok ezer évvel ezelőtt létezett.
A film és a SZER-TAN könyv együtt olyan tudást alkotnak, amelyet minden magyarnak ismerni kellene, és remélem, hogy ez a cél előbb-utóbb megvalósul. Rajtam minden esetre már nem múlik.

Ezt a könyvet nem csak a magyaroknak, hanem az egész Földnek szántam, így mindez angolul is megjelenik, AkiRéma címmel.
Azt szeretném, ha ezzel más népek is megértenék, hogy kik
vagyunk mi magyarok .
Azt szeretném, amit Petőfi a Nemzeti dalban:
Mit rákentek a századok, lemossuk a gyalázatot

További Színia könyvek:

2009. január 21., szerda

Az erdők királya


Bendegúzzal most olvassuk Az erdők királyát. Maga a történet is ringató, no meg a rajzok, amelyek elbűvölték a mi kis Királyfinkat.
A történet:
"Esti mesék egy favágó tollából: a három mimiről, akik a Kiskunság egyik erdejében élnek. Termetük apró, szárnyuk áttetsző, ruhájuk színes és kíváncsi tekintetük fürkésző. Közülük is a legkisebbik, Titi kalandjait mesélhetjük el gyermekünknek, akivel még sokáig beszélgethetünk azokról a jócselekedetekről és csínytevésekről, melyek Rókartúrral, Őnnel, az erdő királyával, Zekkel, a tó vén békájával, Pisszel, az erdei szalonkával, Rikivel, Kikivel és Rikikivel a vagány városi vércsékkel és még sok erdei-mezei állattal történnek. Mire pedig egy-egy mese végére érünk, gyermekünkkel együtt varázsolhatunk jó éjszakát."

A könyvet írta: Solymosi Bertold
Horváth Mónika /Vattacukorhajú Lány/ illusztrációival
A felső képet rajzolta: Papp Levedi Bendegúz